Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
50 %
1.5kmh
75 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
16 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

Zjarr i qëllimshëm në Fushë Krujë, rrezikohen banesat në lagjen Magaze

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr ka rënë këtë mbrëmje në lagjen Magaze në Fushë Krujë.

Flakët kanë djegur një sipërfaqe me shkurre, ndërsa rrezikohen banesat aty pranë. Raportohet se zjarri ka qenë i qëllimshëm.

Në vendnngjarje kanë mbërritur forcat zjarfikëse të cilat po punojnë për shuarjen dhe neutralizimin e flakëve.

Më herët u raportua për vatra zjarri në Berat dhe në Lushnje, të cilët po vihen në kontroll nga ekipet zjarrfikëse.

Më shumë
spot_img
spot_img