Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
8 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Zjarr i madh në Blinisht të Lezhës, flakët rrezikojnë disa banesa

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6e5672d3dbd4c34c946fc4bcd1f6f798

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë mbrëmjen e sotme në Blinisht të Lezhës. Lajmi është bërë i ditur nga gazetari Elidon Ndreka.

Mësohet se fkalët kanë rënë si fillim në një sipërfaqe me ferra dhe shkurre në qendër të fshatit, duke rrezikuar shkollën fillore dhe banesat përreth.

Banoret e zonës ndërhynë me mjete rrethanore për shuarjen e flakëve, ndërsa pak minuta më parë ka mbërritur dhe një zjarrfikëse.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img