Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Zjarr i madh tek ish-kabinat e pushimit në Durrës, flakët shkrumbojnë disa objekte në zonën e plazhit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Përfshihen nga flakët disa ish-kabina pushimi në Durrës, në zonën e quajtur Iliria. Zjarri fillimisht ka rënë në njërën prej kabinave dhe më pas u përhap në ato të tjerat, të pabanueshme.  

Si pasojë e përhapjes së flakëve u shkaktuan dëme të konsiderueshme në objektet e mësipërme. Në vendngjarje mbërritën forcat zjarrfikëse të cilat po punojnë për shuarjen e flakëve.

Fatmirësisht nuk raportohet për lëndime në njerëz, ndërsa ende nuk bëhet me dije shkaku i rënies së zjarrit. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img