Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Zjarr i madh te Liqeni i Thatë, shpërthejnë në flakë tre makina në parkingun e një pallati

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3d8442110d9dd8350655785b8290a8f8

Tre makina janë shkrumbuar nga flakët në orët e para të mëngjesit të sotëm në Tiranë, në zonën e Liqenit të Thatë.

Paraprakisht bëhet me dije se fillimisht ka shpërthyer në flakë një prej mjeteve të parkuara, e më pas dy mjetet e tjera ngjitur me të. Ngjarja ka ndodhur në një pallat në ndërtim e sipër. Tre mjete kanë qenë të parkuara në garazhin e tij.

Zhurmat dhe flakët e mëdha kanë alarmuar banorët e zonës. Nuk dihet nëse kemi të bëjmë me zjarrvënie të qëllimshme apo ndonjë defekt teknik të një prej mjeteve.

Informacion paraprak/ Tiranë

Më datë 02.02.2021, rreth orës 00:50, në rrugën e “Dibranëve”, si pasojë e një shkëndije elektrike në njërin prej mjeteve, në garazhdin e një pallati në ndërtim, janë djegur 3 mjete në pronësi të shtetasve B. C, S. T, dhe N. B, si dhe është dëmtuar pjesërisht mjeti në pronësi të shtetases S. L.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, ku paraprakisht dyshohet si ngjarje aksidentale

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img