Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Zjarr i madh në Roterdam (Foto)

spot_img

Lajme të ngjashëm

68b0af8387019f5fd9b88213adb5b284

Një zjarr i madh ka përfshirë pjesë të rafinerisë së naftës Esso në Botlek të Roterdamit mbrëmjen e sotme.

Mësohet se një defekt në rafinerinë e përpunimit të komponentëve të benzinës ka shkaktuar shpërthimin e flakëve që shumë shpejt kanë dalë jashtë kontrollit.

Zjarri dhe tymi i zi kanë qenë të dukshme nga disa kilometra larg ndërsa nuk raportohet për viktima. Aktualisht forca të shumta zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje.

dgwer3e5rh4h4.jpg

dwerg45hy4hj45j.jpg

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img