Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
65 %
2.1kmh
20 %
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
28 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Zjarr i madh në qendrën tregtare në Pejë, tetë persona përfundojnë në spital

Lajme të ngjashëm

Një magazinë e një qendre tregtare në Pejë është përfshirë nga flakët. Si pasojë tetë persona kanë mbetur të plagosur dhe janë dërguar në spital për të marrë ndihmën e parë mjekësore.

Ata kanë paraqitur probleme me frymëmarrjen, ndërsa tashmë janë rrezikut për jetën.

“Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë deri më tani janë duke u trajtuar 8 pacientë nga rasti i djegies së një objekti në Pejë.Pacientët janë duke u trajtuar tek Spitali ynë dhe gjendja e tyre është stabile dhe jashtë rrezikut për jetë dhe janë raste kryesisht të helmuar nga tymi”, thuhet në njoftim.

Më shumë