Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Zjarr i madh në qendrën stërvitore, 10 të vdekur (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

d25c7dca68a0533d974b80f2f1bcb41e

Një zjarr me përmasa të mëdha përfshiu qendrën stërvitore të Flamengos në Zonën Perëndimore të Rio de Janeiro.

Mësohet se si pasojë e zjarrit kanë mbetur të vdekur 10 persona, ndërsa tre të tjerë janë në gjendje të rëndë.

Ngjarja ndodhi pasditen e së enjtes me orën lokale dhe zjarrfikësit e shuan zjarrin pas 2 orësh përpjekje dhe sforcimi maksimal.

Nuk dihet ende indentiteti i viktimave, por në qendrën stërvitore stërviteshin dhe flinin edhe shumë futbollistë të rinj të klubit.

Më shumë

spot_img