Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
34 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Zjarr i madh në pyjet me pisha në Krujë, zjarrfikësit në vendngjarje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i madh ka ëprfshirë pyjet me pisha në zpnën jugore të Krujës, në afërsi të kodrave të Vogëve.

Deri më tani janë rreth 5 hektarë pyje të djegura, ndëkohë që zjarrfikësit kanë shkuar me urgjencë në vednngjatrje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Fatmirësisht nuk ka banesa të rrezikuara, ndërkohë që edhe intensiteti i zjarrit ka rënë, por nuk është fikur ende.

Më shumë

spot_img
spot_img