Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
27 %
3.1kmh
40 %
Die
23 °
Hën
25 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
23 °
E diel, 25 Shtator, 2022

Zjarr i madh në Pogradec, terreni malor pengon ndërhyrjen e zjarrfikësve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i madh ka rënë ditën e sotme në Qafëpanjë të Pogradecit.

Bëhet me dije se zjarri ka rënë në një sipërfaqe livadhi dhe se flakët po përhapet me shpejtësi. Zjarrfikëset janë nisur drejt zonës ku ka rënë flakë.

Burime për media bëjnë me dije se zjarrvënia ka qenë e qëllimshme dhe se kanë qenë grupet e punës ata që kanë parë flakët.

Po ndërhyrja në këtë zonë është e vështirë për shkak të terrenit malor. Edhe vitin e shkuar në këtë zonë pati probleme me zjarret, ku pjesë e ekipeve të intervenimit ishin dhe forcat e armatosura.

 

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img