Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Zjarr i madh në Patos, FLAKËT përparojnë me shpejtësi drejt SHTËPIVE, banorët në alarm

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i madh ka rënë sot në kodrat e Margëlliçit në Patos. Flakët kanë përfshirë një sipërfaqe të madhe toke e cila është e  mbjellë me ullinj.

Shqetësues është fakti që kjo zonë është e banuar dhe flakët po përparojnë me shpjetësi duke rrezikuar banesat dhe një kabinë elektrike.

Kanë qenë banorë të zonës ata që kanë njoftuar forcat zjarrfikëse. Pranë vendit të ngjarjes kanë mbërritur zjarrfikës të reparteve Patos, Roskovec e Albpetrol.

Më shumë
spot_img
spot_img