Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
28 %
9.3kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

Zjarr i madh në një magazinë drush në Bradashesh, 3 zjarrfikëse në luftë me flakët

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i madh ka përfshirë një magazinë në Bradashesh të Elbasanit.

Magazina ishte e mbushur me lëndë drusore, çka ka bërë që zjarri të shtohet më shumë dhe të bëhet e vështirë fikja e tij.

Tre automjete zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje duke luftuar me flakët.

Ende nuk dihet se cilat janë shkaqet e zjarrit, nëse ka qenë i qëllimshëm apo aksidental.

Më shumë