Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
61 %
3.1kmh
100 %
Enj
8 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Zjarr i madh në Mirditë, hektarë me pyje digjen prej 5 ditësh (FOTO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

80277545395781fa92ed80870910f059

Një zjarr i madh ka rënë në zonën e pyllëzuar mes Lezhës dhe Mirditës, i cili vijon dhe aktualisht.

Raportohet se prej pesë ditësh zjarri është aktiv në masivin pyjor Lezhë-Mirditë, ndërsa sipas autoriteteve lokale ndërhyrja nga toka është i pamundur.

Nga përhapja e flakëve nuk rrezikohen shtëpi apo prona të banorëve të zonës, por vetëm masivi pyjor.

Screenshot_1_copy.jpg
Screenshot_2.jpg
Screenshot_3_copy.jpg
Screenshot_4.jpg
Screenshot_5.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img