Tirana
light rain
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
29 °
E diel, 14 Gusht, 2022
spot_img

Zjarr i madh në malin e Torrovicës në Lezhë, digjen 15 hektarë pyje, rrezikojnë dy shtëpi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i madh ka rënë në malin e Torrovicës në Lezhë. Bëhet me dije se zjarri është përhapur me shpejtësi dhe se deri më tani janë djegur 15 hektarë pyje.

Ajo që e bën më të frikshme këtë situatë është se nga flakët rrezikojnë dhe dy banesa në fshatin Bend në kufi me Shkodrën.

albsig

Zjarri po përhapet me përmasa të mëdha, si pasojë e erës së fortë. Zjarrfikësit kanë mbërritur në vendin e ngjarjës, por që ndërhyrja është e vështirë si pasojë e terrenit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img