Zjarr i madh në Lezhë, rrezikohen 10 banesa

Publikuar tek: aktualitet, më 22:04 16-07-2017 Zjarr i madh në Lezhë, rrezikohen 10 banesa

Një zjarr i madh ka përfshirë masivin pyjor në malin e Manatisë në Lezhë dhe rrezikon banesat e fshatit me po të njëjtin emër.

Zjarri i madh është duke u favorizuar nga era e fortë duke kërcënuar të paktën 10 shtëpi në fshat. Zjarrifikëse nga Lezha kanë mbërritur në vendngjarje por ndërhyrja vështirësohet edhe për shkak të terrenit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mjekët shpjegojnë pse mbyten pushuesit
Zbardhet dëshmia e familjarëve të djalit që u plagos në atentatin në Shkodër »
Article Logic
Execution time: 0.011611938476562
array(1) { ["section"]=> string(48) "zjarr-i-madh-ne-lezhe-rrezikohen-10-banesa-86364" }