Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Zjarr i madh në Labinot Mal, ndërhyhet nga ajri (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

07868f4ac18e06d2713c4663ff8f242b

Një zjarr i madh ka rënë në në fshatin Gur i Zi, Njësia Administrative Labinot Mal, Elbasan.

 Bëhet me dije se ka rënë zjarr në Kodrinat e Cërrunjës dhe Gurit të Zi , ku ka përfshirë shkurre, por edhe pishat.

Mësohet se zjarri po favorizohet nga era dhe po përhapet me shpejtësi.

Për shkak të terrenit të vështirë është e pamundur ndërhyrja e zjarrëfikësve, ndaj Bashkia e Elbasanit ka kërkuar ndërhyrje nga ajri, e cila ka shkuar në vendgjarje dhe po punon për shuarjen e flakëve.

Screenshot_1_copy.pngScreenshot_2_copy.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img