Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

Zjarr i madh në Korçë, digjen sipërfaqe pyjesh dhe bimësi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i madh ka rënë në fshatin Gjonomadh të Korçës.

Raportohet se është djegur një sipërfaqe e konsiderueshme pyjesh dhe bimësi e ulët.

Forca të shumta të zjarrfikëses dhe policia kanë mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes.

Zjarri vazhdon të jetë aktiv prej disa orësh dhe po punohet për lokalizimin e vatrës.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img