Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Zjarr i madh në Kavajë, OSHEE merr MASAT

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i madh ka rënë sot në zonën e Harizajt në Kavajë dhe rrezikon të përhapet nga era.

Forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe po tentojnë të shuajnë flakët.

OSHEE ka marrë masa duke stakuar fidrat numër 8  në Kavaje dhe numër 3  në Rrogozhinë për arsye sigurie.

E për pasojë kanë mbetur pa energji fshatrat Gërmenj të Kavajës dhe Gosë e Rrogozhinës.

 


Më shumë