Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Zjarr i madh në Kaninë të Vlorës, digjen tokat me ullinj, rrezikojnë dhe banesat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i madh ka rënë ditën e sotme në Kaninë të Vlorës.

Bëhet me dije se zjarri po djek një tokë ku ka ullishte dhe shkurre, ndërsa zjarri po përhapet me shpejtësi favorizura edhe nga era.

Mësohet se pranë tokës ku ka rënë zjarri ndoodhen e disa banesa që fatmirësisht deri më tani nuk janë prekur nga flakët.

Shërbimet e Policisë dhe shërbimet zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për fikjen e zjarrit.

Vlorë/Informacion paraprak

Sot, rreth orës 13:50, në një kodër të fshatit Kaninë, ka rënë zjarr dhe po digjen shkurre dhe një sipërfaqe toke me ullinjë.

Shërbimet e Policisë dhe shërbimet zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për fikjen e zjarrit.

 

 

Më shumë
spot_img
spot_img