Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Zjarr i madh në ishullin e Rodos, evakuohen banorët e fshatit dhe nxënësit e shkollës së mesme

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i madh ka rënë sot në zonën e Soronit në Rodos, Greqi. Sipas medieve greke flakët janë përhapur me shpejtësi për shkak të erës së fortë që mbizotëron në zonë.

Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë forcat zjarrfikëse, ndërsa autoritetet kanë bërë thirrje banorëve të zonës për t’u evakuar sa më shpejt që të jetë e mundur.  

Sipas brigadës së zjarrfikësve 10 automjete, 29 zjarrfikëse, po punojnë për shuarjen e zjarrit.  Deri më tani janë evakuar nxënësit e shkollës së mesme.

Më shumë
spot_img
spot_img