Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Zjarr i madh në fshatin Dushkarak të Vlorës, nis ndërhyrja nga ajri për shuarjen e flakëve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Që prej mbrëmjes se djeshme një vatër zjarri në fshatin Dushkarak të Bashkisë Selenicë vazhdon dhe ditën e sotme.

Zjarri është përhapur me shpejtësi dhe mësohet se janë djegur 3 shtëpi të pabanuara në fshatin Dushkarak.

Në fshtin Dushkarak ka mbërritur dhe helikoipteri, i cili do të ndërhyjë nga ajri për të bërë të mundur shuarjen e flakëve. Zjarrfikësit gjithashtu janë në luftë me flakët pasi nga zjarri rrezikojnë të digjen dhe banesa të tjera që ndodhen në atë zonë.

Ndërhyrja nga ajri ëdhtë këkruar nga Prefekti i Vlorës.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img