Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Zjarr i madh në Fier, digjet një sipërfaqe me ullinj, flakët rrezikojnë banesat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i madh ka rënë pasditen e sotme në vendin e quajtur “Qafa e Lalarit”, Fier.

Zjarri ka përfshirë një zonë kodrinore të mbjellë me ullishte, ndërsa flakët të cilat janë përhapur me shpejtësi pasi favorizohen edhe nga era, rrezikojnë disa banesa pranë zonës.

Deri më tani raporthet se janë djegur dhjetëra rrënjë ullinj. Forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për të bërë të mundur izolimin e vatrës së zjarrit.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img