Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Zjarr i madh afër parkut Kombëtar të Karavastasë, zjarrfikëset në vendngjarje

spot_img

Lajme të ngjashëm

4976046b7f0895b1dcd525430211611f

Një zjarr i madh ka përfshirë një zonë afër Parkut Kombëtar të Karavastasë në Divjakë.

Zjarri ka shkrumbuar një pjesë të shkurreve në këtë zonë, i favorizuar dhe nga era rrezikohet që të përhapet në zona të tjera.

Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit, ndërkohë që forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje për të normalizuar situatën.

 

Më shumë

spot_img