Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Zjarr i fuqishëm në Patos, dhjetëra rrënjë ullinj përpihen nga flakët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr ka rënë pak momente më parë në Patos.

albsig

Flakët kanë përfshirë dhjetëra rrënjë ullinj në vendin e quajtur ‘Ofiçina e vjetër’.

Mësohet se zjarri është përhapur me shpejtësi nga era duke e bërë ndërhyrjen më të vështirë.

Ndërkohë forcat zjarrfikëse kanë mbërrritur menjëherë në vendngjarje dhe po punojnë për vënien e flakëve nën kontroll.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img