Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Zjarr edhe në malin e Taraboshit, flakët marrin para shkurre e pemë, shuhen disa vatra në Shkodër

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pasditen e sotme flakët kanë përfshirë edhe malin e Taraboshit, në Shkodër.

Në vendngjarje kanë mbërritur 2 mjete zjarrfikës, që po punojnë për të vënë nën kontroll vatrat aktive.

Ndërkohë, nuk dihet ende nëse flakët e zjarrit përbëjnë rrezik për banorët.

Kujtojmë se vatra e zjarrit në Cukal është shuar përfundimisht sot rreth orës 13:00. Në Njësinë Administrative Qafë Mali, fshati Qafë Mali ka aptur nëj tjetër vatër zjarri ku është bërë e mundur ndërhyrja në kohë e strukturave reaguese me 2 mjete zjarrfikëse, duke bërë të mundur izolimin dhe më pas fikjen pasi rrezikoheshin dy shtëpi banimi.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img