Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Zhytjet në ujin e akullt kthehen në përditshmëri për rusët (Foto)

Lajme të ngjashëm

Ndërkohë që në disa shtete eurpoiane njerëzit mblidhen pranë oxhakurt duke iu shmangur të ftohtit, në Rusi, zhytja në ujin e akullt duket se është kthyer në përditshmëri.

Mediat ruse kanë publikuar disa fotografi ku shihen teksa lahen në ujë, edhe pse temperaturat janë në ekstrem, burra, gra madje edhe fëmijë praktikojnë këtë gjë për të cilën shprehen se përmirëson shëndetin dhe forcon zemrën.

12562652_1559921317665475_2091053119_o.jpg

12546128_1559921320998808_1011665998_o.jpg

12546104_1559921310998809_864364160_o.jpg


Më shumë