Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

“Zhvishet” Moona Lisa, skulptori i ngre fustanin dhe tregon të pasmet e saj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Moona Lisa është vepra e re në bronz e skulptorit Nick Walker. Ajo është ekspozuar në Bristol në Angli dhe ka vjedhur vëmendjen e të gjithëve për vetë faktin se Walker e ka sjellë Moona Lisën në një version krejt tjetër nga sa ishim mësuar ta shihnim ndër vite,

Skulptori e pranoi sfidën e artistit të rrugëve, Banksy (që ka bërë një grafitti të tillë), i cili u shpreh se asgjë më shumë nuk mund të bëhej me një nga veprat më të famshme të artit.

Kështu, Ëalker solli skulpturën në përmasa humane të Mona Lisa-s, e cila nga anglishtja mori emrin Moona [mooning- të ekzpozosh të pasmet për të ofenduar ose ‘tallur’ dikë].

Moona Lisa në këtë skulpturë shihet teksa ka ngritur ustanin dhe ekspozon të pasmet.

Capture 42
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img