Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
2.1kmh
0 %
Sht
23 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Zhvillohet sot provimi i matematikës, rreth 34 mijë maturantë testojnë njohuritë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot do të zhvillohet provimi i tretë i Maturës Shtetërore 2021, që është ai i matematikës.

Janë rreth 34 mijë maturantë që do t’i nënshtrohen testit për provimin e matematikës.  Si edhe vitet e tjera provimi do të nisë në orën orën 10:00 dhe do të zgjasë 2 orë e 30 minuta.

Maturantët do t’i nënshtrohen provimit duke repektuar masat anti-Covid.  Ndërsa maturantët që janë të prekur nga Covid-19, do të kenë mundësi që provimin ta japin në vjeshtë.

Më datë 15 qershor do të zhvillohet edhe provimi i fundit për maturatët që do të jetë ai i Lëndës me Zgjedhje.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img