Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Zhvillimet politike në vend, Ambasadori i Gjermanisë shkon në zyrën e Bashës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f1030d50c02e10ac8ec5a58be607ecc1

Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë Peter Zingraf ka mbërritur pak më parë në selinë e PD ku po takohet me kryetarin Basha.

Zhvillimet e fundit politike në vend dhe zgjedhjet e 25 prillit 2021 mendohet se do të jenë në fokus të takimit të diplomatit gjerman me Bashën. Nuk dihet nëse mes të dyve do të flitet dhe për “çështjet” e pazgjidhura në Këshillin Politik.

Palët nuk kanë rënë ende dakord për hapjen e listave, koalicionet dhe renditjen e kandidatëve në fletën e votimit. Sipas Gjiknurit, opozita do që ndryshimet Kushtetuese të mos implementohen. Palët janë dakordësuar që të takohen përsëri sot, në orën 12.00 për të gjetur dakordësi për çështjet e mësipërme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img