Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
3.6kmh
40 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

ZHVILLIM I BEFASISHËM nga Babalja, zbulohet zëri që imitoi AGRON XHAFAJN, burg për 2 persona, detyrim paraqitje gazetarit të njohur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Audiopërgjimi i shumëpërfolur i ‘Babales’ rezulton se është i rremë.

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka bërë me dije se personi që interpretonte zërin e vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj është Fredi Alizoti.

Krimet e Rënda kanë kërkuar arrest me burg për Albert Veliun (Babalja) për kallzim të rremë.

E njëjta akuzë rëndon mbi kunatin e Veliut , i cili quhet Fredi Alizoti. Ky i fundit mësohet se është personi që interpretonte zërin e Agron Xhafajt.

Prokuroria gjithashtu ka kërkuar detyrim paraqitje për gazetarin Jetmir Olldashin që intervistoi të ashtuquajturin dëshmitari X i akuzuar gjithashtu për kallëzim të rremë.

Albert Veliu, denoncoi publikisht në një intervistë për gazetarin Jetmir Olldashi dhe e publikuar nga Partia Demokratike se Agron Xhafaj, vëllai i Fatmir Xhafajt ishte i përfshirë në trafik droge.

 

Më shumë

spot_img