Hapësire reklamuese

Aktualitet

“Zhgënjeva nënën”, kapen dy shqiptarë në një “shtëpi bari” në Angli

Shkruar nga Newsbomb
“Zhgënjeva nënën”, kapen dy shqiptarë në

Policia britanike ka ushtruar një kontroll në qytetin Clayport, ku gjatë  aksionit u kapën dy shqiptarë që kujdeseshin për një “shtëpi bari”.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë Klajdi Shehu 23 vjeç dhe Klajdi Miraka, 33 vjeç. Shqiptarët jetonin në një apartament dhe kishin një derë sekrete, mbrapa frigoriferit për të shkuar në dhombat ku ishte kultivuar bima narkotike.

Policia ka sekuestruar rreth 600 bimë narkotike, për të cilën kujdeseshin dy të rinjtë shqiptarë. Shehu ka thënë se personat që e dërguar në Britani e kishin përfshirë në këtë aktivitet kriminal, teksa tha se ndihet i keqardhur që në këtë mënyrë ka zhgënjyer nënën e tij.

Të dy shqiptarët janë deklaruar fajltorë për prodhimin e kanabisit dhe janë dënuar me 6 muaj burg, shkruan "chroniclelive".

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese