Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Zhdukja e 42 studentëve në Meksikë ende mister, hetuesit pa asnjë provë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një raport i dytë në lidhje me zhdukjen e 42 studentëve në shtetin meksikan, Guerrero, thotë se nuk ka prova për të mbështetur raportin zyrtar në lidhje zhdukjen e tyre.

Shkencëtarët argjentinas kanë thënë se nuk kanë gjetur ADN tek studentëve në një vend plehrash jashtë qytetit të Cocula.

Kurse versioni zyrtar i qeverisë thotë se studentët janë vrarë pikërisht në atë vend. Mirëpo pas një hetimi një vjeçar nga mjeko-ligjorët e ekipit të Forenzikës argjentinase, u arrit në përfundim se nuk ka ndonjë provë biologjike apo fizike për të treguar se 43 studentët që u zhdukën në vitin 2014 u dogjën dhe u vranë në këtë vend plehrash.

Më shumë
spot_img


spot_img