Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
2 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Zhduket pa lënë asnjë gjurmë anija me 20 persona në bord

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f5f534291a3bd50dfe5f8119beb88bd8

Për disa ditë ekipet e shpëtimit kanë kërkuar një anije me 20 persona në bord që ishte nisur nga Bahamas për në Florida, por deri tani s’kanë gjetur asnjë gjurmë.

Një kërkim tre ditor në ujërat midis dy vendeve ka qenë i pasuksesshëm, njoftoi të shtunën Garda bregdetare amerikane.

Anija u nis nga ishullu Bimini i Bahamas ditën e hënë dhe kishte planifikuar që po atë ditë të mbërrinte në Liqenin Ëorth të Floridas, 80 kilometra larg.

Kur anija nuk mbërriti, roja bregdetare u laramua dhe menjëherë nisën kërkimet nga të dyja vendet në një sipërfaqe prej 44,000 metra katrorë nga ajri dhe në det, por pa sukses.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img