Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
34 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Zhduket nga radarët avioni me 22 persona në bord, dyshohet se është rrëzuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një avion me 22 persona në bord është zhdukur nga radarët mëngjesin e sotmën në Nepal.

Avioni ishte nisur nga qyteti Pokhara në Jomsom, një qytet i njohur turistik në Nepal. Avioni u ngrit në orën 9:55 të mëngjesit me kohën lokale dhe humbi kontaktin me kontrollin ajror rreth 12 minuta më pas, tha Autoriteti i Aviacionit Civil të Nepalit. Fluturimet midis dy qyteteve zakonisht zgjasin 20-25 minuta.

albsig

spring

Në bord ishin 19 pasagjerë dhe tre anëtarë të ekuipazhit, bënë me dije autoritetet. Në zyrtar në Ministrinë e Brendshme tha për CNN se dyshon që avioni të jetë rrëzuar për shkak të motit të keq.

Dy shtetas gjermanë, katër indianë dhe 13 shtetas nga Nepali janë në mesin e 22 personave të zhdukur, sipas ministrisë. Kombësia e dy pasagjerëve nuk dihet. Pokhara është rreth 120 kilometra në perëndim të kryeqytetit Katmandu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img