Zhduket faqja për emigracionin nga uebi i Shtëpisë së Bardhë

Publikuar tek: bota, më 22:06 22-01-2017 Zhduket faqja për emigracionin nga uebi i Shtëpisë së Bardhë

Menjëherë pasi Donald Trump u bë President i Shteteve të Bashkuara, nga uebfaqaj e Shtëpisë së Bardhë u fshinë kategoritë e të drejtave të komunitetit LGBT, ndryshimet klimaterike dhe kujdesi shëndetësor i njohur si “Obamacare”.

Faqja e ngrohjes globale u zëvendësua nga Plani energjik për Amerikën, që injoron totalisht ndryshimet klimaterike dhe thotë se Donald Trump do të eleminojë politikat e dëmshme dhe të panevojshme si Plani i Aksionit për klimën dhe ujërat e SHBA.

Por një prej faqeve që vijon të mungojë edhe është ende e pa përditësuar me politikat e reja është ajo e emigrantëve. Faqja është fshirë plotësisht nga WhiteHouse.gov.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shokuese: 21-vjeçaren e përdhunojnë 3 orë “live” në Facebook
Pas Theresa May, Donald Trump fton në Shtëpinë e Bardhë Benjamin Netanjahun »
Article Logic
Execution time: 0.013025999069214
array(1) { ["section"]=> string(66) "zhduket-faqja-per-emigracionin-nga-uebi-i-shtepise-se-bardhe-66321" }