Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Zhduket aeroplani me 28 persona në bord

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aeroplan rus me të paktën 28 persona në bord është zhdukur nga radarët në gadishullin Kamçatka në lindje të Rusisë.

Avioni AN-26 po udhëtonte nga Petropavlovsk për në Kamçatsky, por ka humbur kontaktin me kontrollorët.

Zyrtarët rajonal të Ministrisë së Emergjencave të Rusisë thanë se në aeroplan ishin 22 pasagjerë dhe gjashtë anëtarë të ekuipazhit.

Ka vijuar puna për kërkimin e avionit, edhe pse ende nuk ka ansjë shenjë.  Dyshohet se avioni mund të ketë rënë në det.

Disa aksidente ajrore vdekjeprurëse kanë ndodhur në vitet e fundit në Rusi.

Më shumë

spot_img
spot_img