Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Zhbllokohet rruga në Vlorë, largohen të gjithë shkëmbinjtë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Bllokimi aksit rrugor, Vlorë Orikum si pasojë e rënies së disa masivëve shkëmbore në rrugë, shkaktoi trafik dhe panik të madh tek qytetarët.

albsig

spring

Pas disa orësh ku nuk lejohej qarkullimi i makinave, forcat e Emergjencave Civile në bashkëpunim me kompaninë që mirëmban rrugët e Vlorës kanë bërë të mundur zhbllokimin e këtij aksi.

Ndërkohë Forcat Xheniere kanë bërë inspektimin e nevojshëm të situatës dhe kanë siguruar se nuk ka pjesë të tjera shkëmbore të cilat mund të shkeputen.

“Qarkullimi i automjeteve do të vazhdojë normalisht në të dyja kahet e aksit rrugor. Falenderojmë të gjithë drejtuesit e automjeteve për mirëkuptimin që treguan lidhur me situatën e ndodhur”, citohet në njoftimin e Policisë së Shtetit për këtë ngjarje.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img