Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
35 %
6.2kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Zgjidh maskën tënde”, Korça përgatitet për Karnavalet, do çelë sezonin turistik me festë (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tashmë traditë prej vite me rradhë Korça do të ndizet nga Festivali i Karnavaleve, ritmet e muzikës dhe larmia e ngjyrave.

Korça ndryshe e pagëzuar me emrin si “qyteti i festave” edhe këtë sezon turistik do ta çelë me një prej festivaleve të njohura të saj.

Nga fotot e ardhura në redaksinë e “Newsbomb.al” shohim se përgatitjet për zbukurimin e qytetit kanë filluar, që më datën 12 qershor Korça të “gëlojë” nga zhurmat e qytetarëve dhe festimet në rrugët me kalldrëm.

Parada e Karnavaleve pritet të fillojë në orën 18:00 tek Bulevard Republika, rrugicat e lagjeve tradicionale, shëtitore “Fan Noli”, përgjatē Zonës Këmbësore dhe do të kulmojë tek Pazari i Vjetër.

Festivali i Karnavaleve në Korçë pasohet nga një kalendar festash që gjallërojnë verën në këtë qytet.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img