Tirana
broken clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0.5kmh
78 %
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit, Rama konfirmon rikandidimin e Subashit për bashkinë e Fierit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë takimit me banorët e Fierit në sajë të Programit Kombëtar 100 FSHATRAT, kryeministri Edi Rama konfirmoi rikandidimin e Armando Subashit si kryebashkiak i këtij qyteti.

Gjatë fjalës së mbajtur Rama foli për investimet që do të bëjnë 4 vitet në vijim, nëse Subashi fiton një mandat të dytë në zgjedhjet e 30 qershorit.

‘Patjetër që edhe ajo u tha nga kryetari i bashkisë si nevojë strategjike e zhvillimit të zonës, dalja në det, është në vëmendjen tonë dhe do të jetë një nga projektet që do të zhvillojmë së bashku gjatë mandatit të dytë të kryetarit të bashkisë. Investimet në ujësjellës, vaditje, kanalizime, arsim në këtë zonë’, tha Rama.

Më shumë


spot_img
spot_img