Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.6kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Zgjedhjet vendore, Rama mbledh në Durrës kryebashkiakët dhe drejtuesit e PS në qarqe

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë në Durrës kryetarët e Bashkive dhe drejtuesit e PS në qarqe.

Mbledhja do të bëhet në datat 7-8 tetor dhe në fokus të bisedimeve do të jenë zgjedhjet lokale të vitit 2023.

Bëhet me dije se kryeministri Rama do u kërkojë llogari kryebashkiakëve pas porosive që u dha në muajin gusht në Pogradec.

Kreu i qeverisë u takua mëngjesin e djeshëm me presidentin Bajram Begaj, ku në fokus të bisedës ishin zgjedhjet e ardhshme.

Tashmë pritet që kreu i shtetit, Begaj të takohet edhe me krerët e Grupeve Parlamentare për të diskutuar rreth datës së zgjedhjeve lokale, 2023.

Më shumë
spot_img
spot_img