Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Zgjedhjet vendore/ Idrizi hap lojën: Negociata me të gjithë faktorin politik

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi ka kërkuar sot nga anëtarët e partisë së tij votën për të negociar me të gjithë faktorin politik shqiptar për koalicionin e zgjedhjeve vendore të 21 qershorit.

Idrizi e ka konsideruar PDIU-në si një parti të shpresës dhe bashkimit të shqiptarëve, jo si jnë parti të konfliktualitetit dhe vrasjes së shpresës së qytetarëve. Idrizi ka thënë se kush pranon programin dhe vlerat e partisë së tij, do të mund ta ketë PDIU-në në koalicion në zgjedhjet e ardhshme.

Në këtë mënyrë, partia opozitare konfirmon tërheqjen nga koalicioni parazgjedhor me PD-së dhe partitë e tjera, duke lënë të hapur çdo mundësi bashkëpunimi për zgjedhjet lokale.

Idrizi ka shpalosur edhe sloganin që do të mbaëjë kjo parti në zgjedhjet e 21 qershorit, i cili është “Unë e dua Shqipërinë e bashkuar”.

Duke folur për aludimet se PDIU do t’i bashkohet koalicionit të majtë, Idrizi tha se partia e tij nuk është seksion i asnjë partie tjetër.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img