Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
5.7kmh
75 %
Pre
12 °
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Zgjedhjet presidenciale në SHBA, Joe Biden drejt fitores në Wisconsin

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

97eb6738bb7805d6df8907d40f8ab539

Joe Biden duket se ka marrë fitoren në shtetin e Wisconsin, pasi Administratori i Komisionit Zgjedhor konfirmoi se numërimi kishte përfunduar dhe se Joe Biden kishte fituar.

Administratori i komisionit zgjedhor të Wisconsin, Meagan Wolfe tha se kishte përfunduar dhe numurimi i votave me postë.

“Të gjitha fletët e votimit janë numëruar. Ne nuk shohim qarqe që nuk kanë postuar rezultatet e tyre në faqet e tyre të internetit”, tha Wolfe.

Nëse Biden ruan drejtimin e tij aktual, ai do të fitojë 10 votat e kolegjit elektoral të Wisconsin, duke e çuar atë në një total prej 248 votash. Donald Trump bie me 213 vota, me 270 të nevojshme për të fituar garën.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img