Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Zgjedhjet presidenciale 2020, CNN: Joe Biden do shpallë kandidaturën për president të Amerikës

spot_img

Lajme të ngjashëm

05d4f8193797af7c9c77f36aadaa7807

Rrjeti amerikan i lajmeve CNN ka raportuar ditën e sotme se ish zëvendëspresidenti amerikan në administratën Obama, Joe Biden do të shpallë zyrtarisht kandidaturën për president të Amerikës.

Për momentin nuk dihen detaje të tjera, por CNN tha se stafi i ngushtë i Biden po punon prej disa muajsh për kandidimin e tij në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020.

Në fillim të muajit, Biden kishte deklaruar publikisht se brenda prillit do të bëjë të ditur kandidaturën e tij për të qenë në krye të Shtëpisë së Bardhë në vitin 2020.

Ish zëvendës presidenti Biden u shpreh se për çdo veprim që kryen në raport me kandidimin, do të flasë me avokatët e tij.

Joe Biden do të shpallë kandidaturën për president të Amerikës për herë të tretë, pasi e ka shpallur më parë edhe në vitin 1988 kur president ishte Roland Regan dhe në vitin 2008 kur president u bë Barack Obama.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img