Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Zgjedhjet për presidencën e KE, Juncker sulmon krerët e BE për procesin jotransparent

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, ka sulmuar krerët e BE-së se kanë bërë marrëveshje të fshehtë dhe jodemokratike për të emëruar pasardhësin e tij si presidenti i Komisionit Europian.

Juncker tha se krerët e BE dhe qeverive të vendeve anëtare, pas rreth 27 orësh negociata me dyer të mbyllura për tre ditë rresht, nxorrën emrin e Ursula von der Leyn si kryesuesja e ardhshme e ekzekutivit të BE.

Gjatë një konference në Finlandë ditën e sotme, presidenti i Komisionit Europian, Juncker theksoi se procesi nuk ishte transparent.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img