Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Zgjedhjet për delegatët në PS/ Qarku me socialistët më të painteresuar dhe me ata më ‘të zellshmit’

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7c0a10d4ce233b4adf936a28812e71d1

Në Partinë Spocialiste janë duke u zhvilluar zgjedhjet për delegatët socialist, sipas parimit një anëtar një votë.

Ka qenë kryetarja e Komisionit Zgjedhor të PSSH Klotilda Ferhati, e cila ka treguar gjendjen e votimeve deri më tani, duke dhënë shifrat e pjesëmarrjes në qarqe.

Ka rezultuar se deri më këto momente qarku me pjesëmarrjes më të lartë është ai i Elbasanit, ndërsa qarku me pjesëmarrjen më të ulët është ai i Beratit.

Kujtojmë që votimet do të zgjasin deri në orën 14:00 dhe Ferhati i ka bërë thirrje të gjithë anëtarëve të drejtohen në proces.

Qarku me pjesëmarrje më të lartë:

Elbasani:

Bashkia Peqin 55%

Bashkia Belsh 43.8%

Bashkia Cërrik 40.2%

Bashkia Elbasan 39%

Bashkia Gramsh 32.5%

Bashkia Prrenjas 21.7%

Qarku me pjesëmarrje më të ulët:

Berati:

Bashkia Ura – Vajgurore 37.7%

Bashkia Kuçovë -38.9%

Bashkia Berat -28%

Bashkia Poliçan -37.2%

Bashkia Skrapar -33%

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img