Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Zgjedhjet për delegatët në PS, Balla: Votuan 77 mijë anëtarë, risi barazia gjinore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

“Barazia gjinore, risia më e madhe e këtyre zgjedhjeve sepse garuan në mënyrë të barabartë djemë e vajza dhe burra e gra. Ka nevojë për energjizimin, organizimin kapilar të partisë dhe hapjen e saj. Të gjithë delegatët janë të ndarë në mënyrë të barabartë, gjysma gra e vajza dhe gjysma tjetër djemë dhe burra. PS garanton shanse të barabarta në përfaqësim mes grave dhe burrave”, shtoi Taulant Balla.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img