Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Zgjedhjet parlamentare në Greqi/ Mbyllen VOTIMET, kryeson partia e Mitsotakis

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9b043d71fe4a9cc44bce400a3ab7d57f

Në Greqi janë mbajtur sot zgjedhjet e parakohshme parlamentare, votimet të cilat sapo janë mbyllur zyrtarisht.

Sipas sondazheve paraprake, partia opozitare ‘Demokracia e Re’, parashikohet që të fitojë 38-42% të votave, ndërkohë që partia e kryeministrit Tsipras, Syriza ka një rënie drastike dhe parashikohet që të marrë 26.5-31.5% të votave.

Duket se Syriza ka pësuar një humbje të madhe pas zgjedhjeve në Parlamentin Europian në fund të muajit maj.

Ndërkohë, mediat greke kanë raportuar se të drejtën e votës e kanë ushtruar edhe 150 mijë shqiptarë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img