Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
100 %
2.1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
17 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Zgjedhjet Parlamentare, këshilltarët e Presidentit “zbresin” në terren, ndjekin procesin në zonat e “nxehta”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme qytetarët shqiptarë zgjedhin për qeverinë e re në katër vitet e ardhshme.

Presidenti Ilir Meta pak ditë më parë tha se gjatë të gjithë procesit ai do të jetë aktiv. Burime për media bëjnë me dije se këshilltarët e Presidentit të Republikës do të jënë në terren, ku do të ndjekin nga afër procesin e votimit.

Mësohet se ata do të ndjekin procësin në zonat më të “nxeta” në qarkun e Elbasanit Durrësit dhe Vlorës.

Këshilltarët janë pajisur me autorizimin e KQZ si vëzhgues.

Më shumë
spot_img
spot_img