Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
71 %
2.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Zgjedhjet në Shqipëri, ODIHR falënderon Policinë e Shtetit: Lehtësuat punën tonë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Delegacionit të ODIHR-it për monitorimin e zgjedhjeve të 25 prillit, Urszula Gacek ka falenderuar Drejtorin e Policisë së Shtetit, Ardi Veliu dhe strukturat e Policisë për bashkëpunimin dhe mbështetjen që treguan përgjatë procesit zgjedhor.

Në letrën e dërguar nënvizohet fakti se ky bashkëpunim dhe reagim i menjëhershëm i Policisë ka bërë të mundur lehtësimin e punës të vëzhguesve të OSBE/ODIHR-it.

“Në lidhje me veprimtaritë e Misionit të Vëzhgimit të OSBE/ODIHR-it gjatë periudhës 17 mars – 6 maj 2021, dua të shpreh mirënjohjen tonë ndaj Policisë së Shtetit për përkrahjen e dhënë, çka i mundësoi Misionit tonë të operojë me lehtësi.

Gjithashtu falënderoj në mënyrë të veçantë 12 drejtoritë vendore të policisë në qarqet e Shqipërisë, për bashkëpunimin, mirëkuptimin dhe reagimin e menjëhershëm ndaj nevojave të Misionit”, thuhet në letër.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img