Hapësire reklamuese

Politikë

Zgjedhjet në PD, voton Sali Berisha dhe përsërit deklaratën për rikthimin si lider

Shkruar nga Newsbomb
Zgjedhjet në PD, voton Sali Berisha dhe përsërit deklaratën

Ish kryeministri Sali Berisha pak momenta më parë ka hedhur votën e tij për kryetarin e ri të OD.

Në një deklaratë për media ai i ka bërë thirrje të gjithë demokratëve që të marrin pjesë në votim. Berisha ndër të tha se nga zgjehdjet PD del më e bashkuar.

Ndërsa i pyetur nga gazetarët nëse i mbetet akoma deklaratës për rikthim në krye të PD, ai tha se deklaratave të tij i mbetet konsistent.

“Të marrin pjesë sa më shumë në votim. Është një proces që të gjithë demokratët duhet ta ushtrojnë. Besoj se kjo nuk do të nxjerrë më të ndarë po do e nxjerrë të bashkuar. Përpjeket e tyre për PD do të vazhdojnë,” tha Berisha

Gazetari: A i qëndron deklaratës tuaj për t’u kthyer në krye të PD

Berisha: Unë jam konsistent në deklaratat e mia.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese