Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Zgjedhjet në PD, denoncon vëzhguesi i Ibsen Elezit: Nuk më lejuan të monitoroja! Urime për proceset model monist

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike po zhvillon zgjedhjet për kryetarin e ri, ku përballë ish-kryeministrit Sali Berisha garon Ibsen Elezi.

Por procesi i votimit është shoqëruar edhe me incidente, pasi një nga vëzhguesit e Elezit në degë e PD në Korçë, Eduard Topalli, denoncon se nuk e kanë lejuar të monitorojë procesin e votimit.

Me ironi ai uron për “procesin model monist” që po zhvillohet në PD, teksa thotë se vota do numërohet nga të njëjtët njerëz që numëruan votat për Kryesinë.

“Të nderuar miq, sot në PD Korçë votohet, vota juaj do ruhet dhe numërohet nga të njëjtët njerëz që numëruan votat për kryesi..

Vëzhguesi i kandidatit Ibsen Elezi (që duhet të isha unë) nuk u lejua të monitorojë..

Urime për “proçeset” model monist..

Suksese në jetë komunistëve të PDsë Korçë..”, shkruan Topalli.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img